Budova Filozofické fakulty, náměstí Svobody, Dům umění, věznice Bohunice...

Tato místa jsou zdánlivě rozdílná, ale v Listopadu 89 je spojovali ti, kteří chtěli změnit stávající společenskou situaci. Pojďte je s námi objevit a vrátit se do Listopadového Brna!

Co na mapě vidíte?

Červenými srdíčky jsou v mapě zaznačená místa spjatá s historií. Jsou to místa, která souvisí s revolučním děním v Brně, ale také s tehdy vládnoucí komunistickou stranou. O jednotlivých místech zjistíte víc, když kliknete na konkrétní srdíčko. 
Vyznačená trasa z centra města k bohunické věznici kopíruje cestu, kudy 26. listopadu 1989 vedl řetěz podaných rukou s cílem osvobodit politické vězně.

Pod modrými srdíčky se skrývají vaše brněnské příběhy, které nám postupně zasíláte. Jsou to příběhy hrající roli v Listopadu 89 i v životech vás, vašich rodičů, prarodičů nebo známých. Díky vám mohou ostatní objevit místa, které si dosud s revolučními událostmi nespojili, nebo zjistit, že jste vedle sebe stáli v řetězu podaných rukou.

ZAPOJTE SE SVÝMI PŘÍBĚHY!

Své příběhy s odkazem na konkrétní brněnská místa nám zasílejte prostřednictvím kolonky POSLAT PŘÍBĚH, kterou naleznete v nabídce v pravém horním rohu. Pokud je to možné, podepište je alespoň svými iniciály. Vaše příběhy následně zveřejníme a zaznačíme do mapy.

Chybí nám v mapě historicky významná místa?

Pokud jsme do mapy nezaznačili některé z míst, které s revolučními událostmi nebo komunistickou stranou v Brně neodmyslitelně souvisí, budeme rádi, když nám ho pomůžete doplnit! I v tomto případě využijte možnosti POSLAT PŘÍBĚH v pravém horním rohu, tentokrát však do názvu uveďte CHYBĚJÍCÍ HISTORICKÉ MÍSTO. Děkujeme!

Vyražte si na sváteční procházku!

Pokud jste 17. listopadu v Brně, naplánujte si na základě mapy sváteční procházku. Na jednotlivých místech najdete kromě označení také nasprejované QR kódy, díky kterým se na mapu jednoduše dostanete i venku a informace o daném místě zjistíte přímo před ním. Nebo se rovnou projdete po jedné z tras řetězu podaných rukou, abyste zjistili, jak dlouhý musel tento řetěz být? 


Procházku navíc můžete spojit s tím, že na náměstí Svobody u morového sloupu zapálíte svíčku na znamení, že společně s námi na Listopadové události nezapomenete.
Zároveň však apelujeme na každého z vás, abyste při procházce nebo zapalování svíček dodržovali všechna aktuální vládní nařízení, na daných místech nevytvářeli skupiny a nezapomněli na roušky.